Sponsorlu Bağlantılar

Vaser Liposuction Ameliyatı     

Vaser Liposuction Ameliyatı     

Vaser Liposuction tanımlanmış bir fiziği şekillendirirken, istenmeyen hacmi neredeyse tüm sorunlu alanlardan ayırmak ve kaldırmak için ultrason enerjisinden yararlanır. Vaser liposuction bazı geleneksel liposuction teknikleriyle yapılır. Bununla birlikte, temel fark, fazla yağın alınmasının ardından cilt retraksiyonunu en üst düzeye çıkaran Vaser üçüncü nesil ultrasonun kullanılmasıdır. Bu nedenle Vaser, vücut şekillendirme veya vücut şekillendirme tedavisi olarak da tanımlanabilir.

Vaser liposuction yaptıran çoğu hasta hedef ağırlıktadır ve sadece daha atletik bir görünüm elde etmek için işleme ihtiyaç duyar; bu, mutlaka büyük miktarda yağın alınmasını gerektirmediği anlamına gelir. Bu nedenle, Vaser sırasında alınan litrelerce yağ, daha kapsamlı liposuction işlemlerine göre oldukça azdır.

Vaser Liposuction Tedavi Süresi

Vaser Liposuction işlemi genellikle o kadar uzun sürmez. Genel süresi, tedavi alanının konumuna bağlıdır. Bu teknikle estetik cerrahinin birden fazla bölgeyi tedavi etmesi gerekiyorsa süre de artabilir. Hastalar lokal anestezi altında veya genel anestezi altında vaser liposuction faydalanabilirler. Vaser liposuction’dan elde edilen sonuçlar kalıcıdır ancak hastanın yerinde iyi bir diyet ve egzersiz rutini olması gerekir. Hasta tedaviden sonra sağlıklı kilosunu koruyamazsa, alınan yağ her zaman geri dönebilir. Bu nedenle, hastaların işlemden sonra kilolarına dikkat etmeleri ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeleri büyük önem taşımaktadır.

Tedavi lokal anestezi altında yapıldığı için hastalar işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. Bununla birlikte, hastalar işlemden sonra bir miktar rahatsızlık yaşayabilir. Bazı durumlarda, hastalar söz konusu bölgede uyuşma yaşarlar. İşlemden sonra bir süre dinlenmeniz istenecektir; bu en az on iki saatlik bir süreyi kapsamaktadır. İşlemden sonraki iki ila üç hafta boyunca, ağır egzersiz veya yorucu aktivitelerden de kaçınmalısınız.

Vaser liposuction fiyatları yapılan işleme bağlı olarak farklılık gösterebilir. Hatta kimi zaman maliyetlerin içerisine ameliyathane ve anestezi ücretleri gibi başka maliyetler de dahil olabilir. Ameliyattan hemen sonra liposuction bölgesi etrafındaki izler kırmızı ve tahriş olmuş görünecektir. Birkaç hafta sonra, önerilen merhemlerin düzenli kullanımının ardından, yara izi çok daha az fark edilebilir olacaktır.

Vaser Liposuction Ne Anlama Gelir?

Vaser Liposuction ile liposuction arasında bazı temel farklar bulunmaktadır. Tedavi edilebilecek alanlar, iyileşme süresi, prosedürlerin invazivliği ve iyileşme süresi bakımından iki işlem de farklılıklar içerir. İşlem vücutta kesi yapılmasını içerdiğinden daha invaziv bir işlem olduğundan genel anestezi ile yapılmaktadır. İşlem 3 saate kadar sürebilir. Hatta bazı durumlarda bu süre yedi sekiz saate kadar çıkabilir. Bu cerrahi işlemin güzel yanlarından biri de Vaser Liposuction’dan çok daha fazla yağı alabilmesidir. Bununla birlikte, iyileşme süresi oldukça uzundur. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer durum ise vaser liposuction fiyatları geleneksel yönteme göre daha farklı olmasıdır.

Hangisini tercih ettiğinize ve vücudunuzun bölümlerinden ne kadar yağ almak istediğinize bağlı olarak hem cerrahi hem de ameliyatsız Vaser Liposuction‘lar mevcuttur. Her ikisi de geleneksel Liposuction işlemine göre minimal invazivdir. Vaser Liposuction’ın temel farkı, ultrason teknolojisini çevreleyen dokuları etkilemeden sadece yağ hücrelerini hedef almak için kullanmasıdır. Bu, işlemden sonra daha az morarma ve yara izi olduğu anlamına gelir, bu da işlem sırasında ve sonrasında daha az ağrılı bir süreç haline gelir.

Vaser Liposuction Neden Yapılır?

Vaser Liposuction yağların hassas bir şekilde alınmasına ve vücudun doğal şekillenmesine izin verir. Vaser teknolojisi, çevredeki bağ dokularını sağlam bırakırken yağ hücrelerini hedef alır. Vaser liposuction, vücudunuzun yontulmuş bir bölgesine ve tedavi edilen bölgenin cildinin iyileşmesine neden olacaktır.

https://alicemalyilmaz.com/vaser-liposuction/ ß hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı