Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Günümüzde vücut şekillendirme cihazları oldukça çeşitlidir.  Estetik merkezi sahibi uzmanların sahip olmak istediği zayıflama cihazları bulunduğu gibi kişisel olarak kendi koşullarında bölgesel incelme sağlamak isteyen kişilerin sahip olabileceği çeşitlilikte cihazlar bulunmaktadır.  Zayıflama cihazı fiyat araştırması yaparken aynı zamanda cihazın ne kadar başarılı olduğu hangi marka bir cihaz olduğu kaç seansta zayıflama işlemini gerçekleştirdiği bilinmelidir.

Bu nedenle zayıflama cihazı satın almadan önce fiyat araştırmasından ziyade ne kadar sürede incelme gerçekleştirdiği konusunda araştırma yapmak gerekir. Dolayısıyla buna bağlı olarak zayıflama cihazı fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir.

Zayıflama Cihazı Nedir?

Zayıflama cihazı bugün birçok estetik merkezinde özel hastanelerde bölgesel zayıflamayı sağlayan genellikle radyofrekans dalgaları kullanarak gerçekleştiren cihazlardır. Vücut şekillendirme cihazı olarak da bilinen zayıflama cihazları farklı prensiple çalışır. Bazı cihazlar soğutma işlemi yaparak bölgesel yağlardan kurtulmayı sağlar bazı cihazlar ise radyofrekans dalgaları kullanarak gerçekleştirir. Yağ hücrelerini basınçla sıkıştırarak küçültme ve parçalama yöntem kullanan cihazlar parçalanan yağların vücuttan atılmasını da sağlamaktadır.

Yaklaşık olarak 10 ile 16 seans arasında gerçekleştirilen işlemler sonucunda selülit tedavisi vücudun belli bölgelerinde biriken yağların parçalanması ve dışarı atılması sağlanmaktadır.  Böylece vücudun sıkılaşması ve şekle girmesi de aynı zamanda sağlanmış olur.

Zayıflama Cihazı Kullanım Alanı

Zayıflama cihazı özellikle son yıllarda estetik plastik cerrahi müdahale olmadan zayıflamayı ve vücudun biçimlenmesini sağlayan cihazlardır.  Özellikle kadınların büyük ilgisi durumundadır.  Talebin artmasıyla özel hastanelerde bu konuda geniş bir bölüm ayırmaktadır.  Vücudun zayıflama cihazı kullanılarak şekillenmesi uygulaması sonunda hızla kilo da vermeye başlanır.

Dolayısıyla vücut sıkılaşır ve istenilen biçime sahip olur.  Günümüzde teknolojik gelişmeler farklı cihaz ve modellerin de üretilmesini sağlamıştır. Vücudun şekillendirilmesi işlemleri farklı cihazlar kullanılarak ve farklı çalışma prensipleri kullanılarak uygulanmaktadır.  Bu cihazların günümüzde ev tipi ve daha profesyonel kullanıcılar için farklı modelleri bulunur.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Vücut şekillendirme işlemi özellikle hızlı kilo veren kişiler için oldukça gereklidir. Hem vücudun sıkılaşması hem de biçimli olması gerek kadın gerekse erkeklerin olmasını istedikleri bir vücut yapısıdır.  Bu taleplerin artması ile teknolojik gelişmeler de ki cihaz çeşitliliği ve üretimi son yıllarda oldukça artmıştır.  Vücudun şekillendirilmesi işlemleri farklı cihazlar ve farklı çalışma prensibine sahip cihazlarla gerçekleşmektedir.

Bu cihazlarda vakumlama ve soğutma yöntemleri kullanılır.  Böylelikle doku altında biriken fazla yağlar parçalanarak vücuttan atılması sağlanır.  Bu atılma işleminden sonra kilo verme başlar ancak zayıflama cihazları kilo verme ve kilo vermeyi sağlayan cihazlar değildir.  Genellikle kilo verme bu aşamada yaşansa da vücudun bölgesel yağlardan arınması ve biçimlenmesi uygulamasıdır.

Vücut Şekillendirme Cihazları

Vücut şekillendirme cihazları bu işlemi 10 ile 16 seansta gerçekleştirir. Genellikle estetik merkezlerinde veya özel hastanelere başvuran kişiler uzman estetisyenler tarafından önce vücut analizini yaparak yağların daha çok hangi bölgelerde biriktiğini analiz ederler ve bu yağların kaç seansta vücuttan atılacağı programını ve yaparak hastaya kaç seans uygulayacaklarına karar verirler. Uzman estetisyenler tarafından hem masaj tekniği hem de vakumlama tekniği kullanılarak vücut şekillendirme işlemi gerçekleştirilir.  Cihaz yardımıyla kan dolaşımı hızlanır ve yağ yakımı da buna bağlı olarak hızla gerçekleşir.  Zayıflama cihazı sonrasında vücudu şekillendirme işlemi de yine masaj yapılarak uzman kişi tarafından sağlanır.  Özellikle sık kilo alıp veren kişiler de deride esneme ve sarkmalar oluşur.  Deri sarkması olan hastalarda zayıflama cihazı oldukça başarı sağlamaktadır.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut şekillendirme günümüzde sıklıkla kişilerin tercih ettiği ve bu konuda gerek estetik merkezlerine gerekse hastanelere talep oldukça artmaktadır. Vücut şekillendirme cihaz fiyatları profesyonel kullanıcılar için yani hastane ve klinik tipi cihazların yanı sıra evde kendi koşullarına vücut şekillendirme işlemini gerçekleştirecek kişiler için farklı cihazlar satılmaktadır. Bu cihazlar markasına göre fiyat farklılıkları olduğu gibi kaç seansta ve hangi bölgede etkili oldukları konusunda da farklıdırlar. Dolayısıyla vücut şekillendirme cihaz fiyatı araştırmasında ürün özelliklerini dikkate alarak tercih yapmak önemlidir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı