Gündem

Xi, Asya’nın Davosu’nda açılış konuşmasını yapacak

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping yarın video konferans yoluyla Boao Asya Forumu 2022 Yıllık Toplantısı’nın açılışına katılacak ve etkinlikte bir konuşma yapacak. Toplantıya aralarında İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Moğolistan Devlet Başkanı Ukhnaagiin Khurelsukh, Nepal Devlet Başkanı Bidya Devi Bhandari, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Kazakistan Başbakanı Alihan İsmailov ve Laos Başbakanı Phankham Viphavanh ile Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva’nın da bulunduğu yabancı ülkelerin ve uluslararası kuruluşların yetkilileri de video konferans yolula katılacak.

Boao Asya Forumu 2022 Yıllık Konferansı, 20-22 Nisan tarihleri ​​arasında Hainan eyaletinde yer alan Boao kasabasında yapılacak. Toplantının ana teması “Kovid-19 ve Ötesinde Dünya: Küresel Kalkınma ve Ortak Gelecek için Birlikte Çalışmak” olarak belirlendi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu