Sponsorlu Bağlantılar

Yanak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Yanak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde yüz estetik trendleri anlayışında dolgun yanaklar çekici olarak kabul edilmektedir.  Zayıf ve elmacık kemiklerinin çökük olduğu bir yüz daha yaşlı ve yorgun görünür.  Gerek yapısal gerekse yaşa bağlı olarak yanaklarda hacım kayıpları oluşur.  Bu durumda yanak dolgusu devreye girerek yanaklar olması gereken bir dolgunluğa getirilir ve estetik bir yüz görselliği oluşur.

Paris Işıltısı

Paris ışıltısı son 20 yıldır teknolojideki hızlı değişim ve gelişmelerden biridir.  Her alanda olduğu gibi estetik alanında da ciddi anlamda farklılık yaratan tedaviler estetik plastik cerrahi alanına katılmıştır.  Özellikle sağlık alanında tıbbi cihazların artması tedavileri çok daha kısa sürede çok daha az hata ile minimum hata ile gerçekleşmesini sağlamaktadır.  Estetik alanında ise özellikle yüz estetiğinde birçok alternatif tedaviler geliştirilmiştir.

Paris ışıltısı yüzde ihtiyacı olan yoğun zenginleştirilmiş vitaminler enjekte edilerek cildin beslenmesini ve mineral bakımından zenginleşmesini sağlamaktadır.  Dolayısıyla bu tedavi kişide yaşlanmayı geciktiren ve aynı zamanda cilde parlaklık ve ışıltı veren bir tedavidir.  Yüz estetik tedavilerinde hedeflenen elastin ve kolajen üretiminin tetiklenmesidir.  Genellikle yapılan tedaviler bu yönde olmaktadır.  Paris ışıltısı dokunun ve cilt yapısının canlanmasını ve parlaklık kazanmasını sağlar.

Paris Işıltısı Fiyatları

Paris ışıltısı fiyatları konusunda öncelikle şunu söylemek gerekir ki estetik bir uygulama olması ve farklı cilt yapılarına uygulanması fiyat konusunda farklılıkları oluşturur.  Bunun yanı sıra Paris ışıltısı fiyatları önemli olduğu kadar ondan daha önemli olan bu tedaviyi yapacak olan hekimin tecrübesi ve tedavinin yapıldığı merkezin doğru seçilmesidir.  Paris ışıltısı fiyatları konusunda doğru bilgiyi ilk muayene de doktorla yüz yüze görüşerek almak en doğru yöntemlerden biridir.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2020

Yanak dolgusu dünyada ve ülkemizde uzun yıllardır gerçekleştirilen estetik tedavilerden biridir.  Ancak tedavi estetik tedavisi olunca öncelikle tedavinin başarılı olması en önemli faktörlerden biridir.  Yüz estetiği konusunda Türkiye’deki hekimlerin başarısı uluslararası düzeyde kabul görmüştür. Bu nedenle doğru yöntem bu işlemi yapabilecek en deneyimli ve tecrübeli hekimi araştırarak bu uygulamayı onların yapmasını sağlamaktır.

Diğer yandan estetik uygulama cerrahi operasyon olmaması sebebiyle elbette maliyeti o kadar yüksek değildir.  Yanak dolgusu fiyatları 2020 yılında her yıl olduğu gibi güncellenmektedir.  Bu konuda işlemin yapılacağı ve hangi maddelerin dolgu olarak kullanılacağı fiyatlarda farklılık yaratır.

Yanak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu cildin ihtiyacı olan bölgelerde ve özellikle elmacık kemiklerinin basık olduğu kişilerde yanağın yüzeyinin hacminin genişletilmesiyle olur.  Yanak bölgesi hafif yukarı kaldırılır ve daha belirgin yuvarlak hale getirilir. Bu ölçüler başarılı ve deneyimli hekimler tarafından altın oran kullanılarak tespit edilir ve uygulanır.  Aynı zamanda yanak dolgusu ile cilt sıkılaşır.  Yanak dolgusu tekniği yanakların konturlanması biçiminde yapılır.

Aynı zamanda uzun yıllardır plastik cerrahide en fazla yapılan tedavi yöntemlerinden biridir. Yanak kısmı dermal ve anti alerjik malzemeler kullanılarak dolgu yapılır. Tedavi sonrasında cilt gerileceği için hasta da ciddi anlamda bir gençleşme fark edilir.  Tedavi sonunda gözlerin altındaki koyuluk daha azalır ve burun biçim olarak daha net ortaya çıkar.  Diğer bölgeleri ise altın oran tekniği kullanılarak olması gereken görsellik oluşturulur.

Paris Işıltısı Öncesi Ve Sonrası

Son zamanlarda sıklıkla uygulanan anti-aging bir tedavidir.  Anti-aging tedavi mezoterapi diye bilinen tedavilerden biridir.  Paris ışıltısı yüze enjeksiyon tekniği kullanılarak cilt altına yaşlanmayı geciktirici maddeler enjekte edilerek gerçekleştirilir. Deneyimli ve tecrübeli bir hekim bu tedaviyi farklı noktalara enjekte ederek görsel bir estetik yüz oluşturur.

Mezoterapi yöntemi kullanılarak yapılan anti-aging dermalklinik.com/paris-isiltisi/ sıklıkla uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.  Yaklaşık olarak 40 yıldır Türkiye’de uygulanmaktadır.  Ancak günümüzde uygulanan tekniği yeni nesil geliştirilmiş bir tedavi yöntemi ile yapılmaktadır. Paris ışıltısı tedavisinde diğer birçok tedavide de kullanılan hiyalüronik asit molekülünün saf hali kullanılır.

Bunun yanı sıra A, B, C ve E vitaminleri ile birlikte başka 14 vitamin daha cilt altına enjekte edilir.  Bunun sonunda ciltte kolajen ve elastin üretimi artar.  Dolayısıyla yüz gençleşirken aynı zamanda hücresel yaşlanma ile de mücadele eder duruma gelir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı