Sponsorlu Bağlantılar

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanaklarda farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen çöküklüklerin ve hacim kayıplarının giderilmesi için yapılan dolgu uygulamaları günümüzde yaygın bir şekilde kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Yanak dolgusu fiyat bakımından değişiklikler gösteren bir uygulama olmasıyla birlikte kalıcılığı olmayan uygulamanın tekrarlanma özelliği vardır. Dolgu uygulamaları cerrahi bir operasyon gerektirmeden yüz hatlarının belirgin olmasını sağlamaktadır. Yan etki ve komplikasyon olasılığı uzman bir kişi tarafından uygulamanın yapılması sayesinde minimum seviyededir.

Yanak Dolgusu Avantajları

Ameliyatsız olarak bilinen ve dolgu enjeksiyonu kullanılarak yapılan estetik yanak dolgusu uygulamaları oldukça güvenli ve pratik işlemlerdir. Yanaklardaki çöküklüğün giderilmesi ve hacim kazandırılması amacıyla yapılan dolgu işlemlerinde elmacık kemikleri belirginleştirilerek yüze farklı bir görünüm kazandırılması sağlanır. Etkisinin kaybolması durumunda tekrarlanabilir özelliğinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Tek seans yeterli olmakta olup uygulama sonrasında ilk hafta etkileri görünür bir şekilde meydana gelmektedir. Kişinin elmacık kemiklerinde ve yüzünde istediği değişim beklentisinin iyi belirlenmesi dolgu uygulamasının başarısını arttıracak olan kriterlerdir. Bu nedenle öncelikle beklentilerin doğru aktarılması ve uzman bir kişi tarafından estetik müdahalenin yapılması önemlidir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Estetik işlemler kişilere özel tedavi planlarıyla yapılmaktadır ve bu nedenle yanak dolgusu fiyat bakımından kişilere özel bir maliyet çıkarılmaktadır. Her merkezde farklı maliyetler uygulanmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Yanak dolgusu fiyat bakımından değişiklik oluşmasına etki eden faktörlerin başında kişilere uygulanacak dolgu malzemesi miktarı ve tedavi süreci gelmektedir. Ek operasyon gerekliliği, uzman kişi deneyimi, dolgu malzemesi kalitesi gibi etkenler yanak dolgusu fiyat kısmını etkileyen faktörlerdir. Öncelikle görüşme sağlanarak bu maliyetleri etkileyen faktörlerin belirlenmesi ve uzman kişiden detaylı bilgi alınması önemlidir.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çenede meydana gelen ya da gelmiş olan şekil bozukluklarının tek seansta giderilmesi için geliştirilmiş bir dolgu uygulamasıdır. Günümüzde yaygın bir şekilde uygulanan çene dolguları yüz ifadesinin değişmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Beklentilerin doğru aktarılarak yapılan dolgu uygulamaları son derece başarılı bir estetik müdahaledir. Çene bölgesine yeterli miktarda dolgu malzemesi enjeksiyonuyla gerçekleştirilen uygulamada iyileşme süresi olmadan ve anestezi uygulanmadan yapılmaktadır. Son derece güvenli olması tamamen uzman kişiler tarafından kaliteli dolgu malzemesi kullanımına bağlıdır. Çene dolgusu fiyat bakımından da kişiye özel bir tedavi planı yapılarak uygulandığı için mutlaka ön görüşme yapılarak belirlenmesi gereken bir durumdur.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Enjeksiyon yoluyla hyaluronik asit sorun olan çene bölgesine uygulanarak kişilerde acısız sorun gidermek için uygulanmaktadır. Başarılı ve güvenli bir uygulama olmasının yanı sıra enjeksiyon yoluyla yapılmasından dolayı acı ya da ağrı hissi oluşmadan etki göstermektedir. Tek seansın yeterli olduğu dolgu uygulamasıyla yüz yepyeni ve canlı bir görünüm kazanır. Çene dolgusu fiyat bakımından dolgu malzemesinin kalitesi, miktarı, ek operasyon gerekliliği gibi faktörler göz önünde bulundurulur ve maliyetler kişilere özel bir planla çıkarılmaktadır. Uygulamanın başarısı kişilerin beklentilerinin doğru aktarılması ve uzman kişinin müdahalesiyle olmaktadır.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudaklara yapılan dolgu işlemlerinde genel olarak hyaluronik asit kullanımı sağlanır. Bu sayede kaybolan nem miktarı geri kazandırılarak cilt genç bir görünüme kavuşmuş olur. Dudaklara yapılan dolgu uygulamaları oldukça pratik, kısa süreli ve tek seansın yeterli olduğu uygulamalardır. Bu şekilde olmasının avantajlarının yanı sıra kalıcılığı olmamasına rağmen tekrarlanma özelliğine sahiptir ve tekrarlanması durumunda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Dudak dolgusu fiyat bakımından da daha ufak bir bölgeye uygulama yapıldığı için diğer estetik işlemlere göre daha az maliyetlerle hastalara uygulanmaktadır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı