Gündem

Zeki Çokaygil Kimdir? Oynadığı Filmler Hangileri?

Zeki Çokaygil Kimdir? Oynadığı Filmler Hangileri?

Dönem filmlerini seviyor musunuz? İşte size çok iyi ve yetenekli bir oyuncudan bahsedeceğiz. Daha önce mutlaka dönem filmlerinde ismine denk gelmişsiniz. Zeki Çokaygil kimdir? Oynadığı filmler hangileridir? İşte size bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Zeki Çokaygil genel olarak dönem filmlerinde yer alıyor olsa da yine de çok sayıda tiyatro oyununda ve televizyon dizisinde de rol almıştır. İşte bütün detaylar.

Zeki Çokaygil Kimdir?

Öncelikle sizlere bahsedeceğimiz oyuncunun kim olduğunu anlatalım. Sincan Şehir Tiyatrolarında deneyimi bulunan ve 2018 yılında Düzce Üniversitesi’nde eğitimini alan Zeki Çokaygil, son zamanlarda rol aldığı projelerle gündemde.

Uzun zamandır bu projelerde Atatürk ya da onun yaveri Salih Bozok Paşa gibi önemli isimleri canlandırıyor. Buna ek olarak Tek Yürek Ankaragücü’nün çekimlerinde de yer alacağı söyleniyor. Şimdi sizlere biraz da bu yetenekli ve başarılı oyuncunun oynadığı filmler hangileri bunlardan bahsedelim.

Yer Aldığı Filmler

Zeki Çokaygil, dönem filmleri denilince akla gelen ilk isimlerden birisidir. Buna ek olarak sizlere oynadığı filmleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Akif
  • Mustafa Kemal Atatürk belgeseli
  • Cepheden Cumhuriyet’e
  • Tek Yürek Ankaragücü

Akif filmini mutlaka görmüşsünüz. Mehmet Akif Ersoy ile ilgili olan bu filmde Atatürk’ün yaveri olan Salih Bozok Paşa’yı canlandıran Zeki Çokaygil’dir. Bunun yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk ve Cepheden Cumhuriyet’e filmlerinde de Atatürk rolündeydi. İşte bu önemli isimleri canlandırma yeteneğiyle ön plana çıkan Çokaygil’in şimdi de Tek Yürek Ankaragücü filminde Atatürk’ü oynayacağı söyleniyor.

Tabi bu konuyla ilgili henüz net bir durum yok fakat geçmiş deneyimleri göz önüne alındığı zaman böyle bir projenin içerisine girmesi de şaşırılacak bir durum değildir. İşte bu sebeple de ismi fazlasıyla araştırılıyor. İnsanlar onun performansını ve yeteneğini beğeniyor.

Tek Yürek Ankaragücü filminin de konusu, diğer uzun metrajlı filmlerden biraz farklıdır. Ankaragücü ismindeki önemli futbol takımını ve taraftarlarını izleyeceksiniz. Bu sebeple de bir dönem filmi özelliği taşıyan Tek Yürek Ankaragücü’nün oyuncu seçmeleri de yapıldı.

İşte sizlere Zeki Çokaygil kimdir? Oynadığı filmler hangileri gibi önemli soruların cevaplarını verdik. Eğer dönem filmlerini seviyorsanız ve böyle farklı filmler izlemek istiyorsanız Zeki Çokaygil’in yer aldığı projelere öncelik verebilirsiniz.

Instagram: https://instagram.com/zekicokaygil.official?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -